Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Czym się różni dysk SSD od HDD?
Wybór dysku laptopa zależy przede wszystkim od Twoich własnych potrzeb i preferencji. Szukając odpowiedniego dysku, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak pojemność, wydajność, Istnieją dwa główne typy dysków, najczęściej wykorzystywanych w przypadku komputerów mobilnych: tradycyjne HDD i dyski SSD (Solid State Drive). Co wybrać? Dysk HDD czy SSD? Zrozumienie różnic pomiędzy typami dysków pozwoli Ci zrozumieć zasadę ich działania i wybrać opcję najlepiej dostosowaną do Twoich wymagań.
Czytaj więcej
Zalany laptop - co robić?
Zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń laptopów. Nic dziwnego - mobilne komputery stanowią nie tylko narzędzie pracy, ale także dostarczają rozrywki, pozwalają płacić rachunki czy zamawiać zakupy online, a więc towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Często korzystamy z laptopa nie tylko przy biurku, ale również w łóżku, na kanapie, lub w trakcie podróży. Może więc zdarzyć się, że na nasz laptop wylewa się zawartość kubka z kawą czy herbatą. Jak uratować zalanego laptopa? Oto kilka kroków, które mogą pomóc w awaryjnej sytuacji.
Czytaj więcej
Poleasingowy sprzęt IT a ekologia
Kupując sprzęt komputerowy do firmy lub do domu, warto sprawdzić nie tylko oferty nowych urządzeń. Równie sprawną, a przy tym znacznie bardziej ekologiczną opcją mogą okazać się sprzęty poleasingowe. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jakie zapewnia korzyści i gdzie szukać odpowiednich propozycji tego typu?
Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do domu?
Laptop do użytku domowego to urządzenie, z którego korzystasz każdego dnia. Stanowi zarówno narzędzie do pracy, jak i rozrywki – pozwala Ci wygodnie przeglądać strony internetowe, oglądać filmy i seriale, opłacać rachunki, zrobić zakupy i obsługiwać najpotrzebniejsze programy. Aby zapewniał wszechstronność i komfort użytkowania, musi jednak wyróżniać się odpowiednimi parametrami technicznymi. Jak wybrać laptopa do domu, który sprosta wszystkim Twoim wymaganiom?
Czytaj więcej
Laptop do projektowania - jaki będzie najlepszy?
Niezależnie od tego, czy projektujesz gry, wizualizacje wnętrz, komunikaty wizualne, czy też modele do druku 3D, potrzebujesz niezawodnego narzędzia, które umożliwi Ci komfortową pracę w każdych warunkach. Laptopy do projektowania w 2D i 3D muszą spełniać bardzo konkretne, indywidualne wymagania, dlatego poszukiwanie odpowiedniego modelu należy rozpocząć od określenia swoich potrzeb. Najważniejszymi parametrami laptopa, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu, są system operacyjny, procesor, pamięć RAM, dysk twardy, typ i rozmiar ekranu oraz dokładność odwzorowania kolorów, waga urządzenia i żywotność baterii.
Czytaj więcej
Pierwszy komputer dla dziecka - na co zwrócić uwagę?
Dla dorosłego użytkownika laptop stanowi codzienne narzędzie do pracy i rozrywki. Dla dzieci rozpoczynających przygodę z obsługą komputera stanowi możliwość odkrywania zupełnie nowego świata. Jak wybrać pierwszy laptop dla dziecka, który umożliwi mu bezpieczne i komfortowe korzystanie z technologii? Jako rodzic musisz zwrócić uwagę na wiele parametrów technicznych – od przekątnej i matrycy ekranu, po odpowiedni procesor, kartę graficzną i akcesoria. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy laptop dla dziecka.
Czytaj więcej
Baterie do laptopów - wytrzymałość i ekologia
Wraz z postępem technologicznym, baterie do laptopów stały się niezbędnym elementem codziennego użytkowania komputera przenośnego. Wielu użytkowników zwraca uwagę na wytrzymałość baterii oraz na wpływ ich użytkowania na środowisko naturalne.
Czytaj więcej
Produkcja komputerów a ślad węglowy
Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na technologie informatyczne, produkcja nowych komputerów stała się jednym z najważniejszych sektorów przemysłowych na całym świecie. Jednocześnie jednak, powstaje coraz większe zagrożenie dla środowiska naturalnego, jakim jest emisja gazów cieplarnianych i zanieczyszczenie wody i powietrza.

Wśród różnych metod oceny wpływu produkcji komputerów na środowisko, jednym z kluczowych pojęć jest ślad węglowy. Ślad węglowy jest to ilość gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, emitowanych przez cały cykl życia produktu - od wydobycia surowców, przez produkcję, dystrybucję, aż po końcowy etap użytkowania i utylizacji.

Jak wynika z badań, produkcja nowych komputerów stanowi duży udział w globalnym śladzie węglowym. Szacuje się, że produkcja jednego laptopa może wyemitować od 200 do 400 kg dwutlenku węgla, a produkcja jednego desktopa nawet do 800 kg. W przypadku smartfonów, ślad węglowy wynosi około 50 kg na jednostkę.
Czytaj więcej