Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Tanie laptopy i komputery do nauki zdalnej
Aby zdalna nauka mogła być efektywna, potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz urządzenia, za pośrednictwem których będzie prowadzona. Urządzeniami tymi są laptopy i komputery dostosowane do dość specyficznych wymagań, a jednocześnie na tyle tanie, aby mógł sobie na nie pozwolić każdy uczeń i nauczyciel. Gdzie można znaleźć tego rodzaju urządzenia? Co wyróżnia je spośród innych komputerów i laptopów dostępnych na polskim rynku? 
Czytaj więcej
Jaki laptop wybrać dla nauczyciela w 2020 roku?
O ile do tej pory laptop był czymś powszechnym i naturalnym w pracy większości nauczycieli, o tyle aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawiła, że nowoczesne rozwiązania informatyczne stały się dla praktycznie wszystkich belfrów wręcz niezbędnymi narzędziami dydaktycznymi. Konieczność zamienienia szkolnych klas na wirtualny system nauczania online zaskoczyła zapewne wielu z nich, tym bardziej tych niedysponujących odpowiednim sprzętem elektronicznym. Podpowiadamy więc, jaki laptop wybrać, aby zapewnił on wszelkie niezbędne w pracy nauczycielskiej funkcje, a przy tym drastycznie nie obciążył domowego budżetu. Pamiętajmy, że epidemia wciąż trwa, a praca zdalna to obecnie jeden z ważnych czynników w skutecznej walce z COVID19.
Czytaj więcej
Jak należy wybierać sprzęt komputerowy do pracy zdalnej?

Ostatnie tygodnie udowodniły bardzo wielu osobom, że praca zdalna jest ważną opcją dla wykonywanej powszechnie pracy stacjonarnej. Jednak kluczem do tego, aby praca zdalna mogła być prowadzona bez przeszkód, jest odpowiednie przygotowanie się do niej zarówno pod względem miejsca, jak i sprzętu komputerowego. A ten w przypadku pracy zdalnej musi być dobrany w sposób naprawdę przemyślany.

Jak przygotować się do pracy zdalnej?

Bez względu na to, czy praca zdalna jest dla Ciebie chwilowym odstępstwem od wykonywanej na co dzień pracy stacjonarnej, czy też zamierzasz w ten właśnie sposób wypełniać swoje obowiązki przez dłuższy czas, musisz się do niej odpowiednio przygotować. Bez tego przygotowania praca zdalna zwykle może być prowadzona jedynie przez krótki czas, co najwyżej przez 2-3 dni. Bardzo szybko bowiem Twoi współpracownicy, pracodawca czy klienci zaczną mocno odczuwać problemy z komunikacją oraz z realizacją określonych zadań, a Ty sam przekonasz się boleśnie o tym, że niewłaściwie zorganizowane miejsce pracy i brak odpowiedniego dla pracy zdalnej sprzętu komputerowego potrafią skutecznie uniemożliwić wykonanie najprostszej nawet czynności.

Czytaj więcej