Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Czy ChatGPT zastąpi Google?
Przełomowe technologie sztucznej inteligencji zmieniają sposób, w jaki korzystamy z internetu i informacji. Jednym z najbardziej powszechnych sposobów przeszukiwania informacji jest wyszukiwanie w Google, ale czy w przyszłości ta dominacja zostanie zachowana? Czy ChatGPT zastąpi Google? Czy jest to możliwe i kedy to nastąpi?

ChatGPT to model językowy oparty na sztucznej inteligencji, którego zadaniem jest generowanie odpowiedzi na zadane pytania. Model ten jest szkolony na ogromnych ilościach tekstów i ma zdolność do tworzenia odpowiedzi, które nie tylko są precyzyjne, ale również zgodne z intencją pytającego.
Czytaj więcej
Laptopy Lenovo ThinkPad
Laptopy ThinkPad to sztandarowa seria produktów lidera branży, czyli firmy Lenovo. Firma Lenovo stała się widoczna na rynku po zakupie w 2005 roku firmy IBM i od tej pory jest kontynuatorem długiej historii IBM.
Czytaj więcej
Jaki kupić komputer dla seniora?
Mitem jest, że osoby starsze nie radzą sobie z najnowszymi technologiami, bo dziś seniorzy z entuzjazmem podchodzą do komputerów. Są świadomi faktu, że muszą być na bieżąco z cyfrowym światem, aby pozostać w kontakcie z bliskimi, szukać informacji, robić zakupy online lub po prostu grać w pasjansa. Laptop dla seniora musi jednak spełniać określone wymagania, obsługa urządzenia czy ekran powinny być dostosowane do ich możliwości. Starsze pokolenie potrzebuje urządzeń intuicyjnych o wysokiej jakości, trwałych, wydajnych i oszczędnych.
Czytaj więcej
Laptop małych rozmiarów — jaki wybrać?
Przy zakupie laptopa zazwyczaj zwraca się szczególną uwagę na dwie kwestie: cenę i docelowe zastosowanie. Jeśli szukasz laptopa małych rozmiarów, który nadaje się przede wszystkim do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów lub pracy biurowej, to prawdopodobnie zależy ci na dobrym i uniwersalnym urządzeniu w korzystnej cenie. Jeżeli zależy ci na szczególnych cechach, takich jak dłuższy czas pracy baterii, niska waga czy świetny wyświetlacz, znajdziesz je w nieco droższych wersjach. Laptopy dla graczy są natomiast specjalną kategorią, ponieważ posiadają takie ulepszenia jak szybki procesor, dedykowana karta graficzna i duża pamięć RAM. 
Czytaj więcej
Komputer poleasingowy - dlaczego warto go nabyć?

Czym w zasadzie jest sprzęt „poleasingowy” i jak do nas trafia?

Leasing to bardzo dogodna forma „zakupu” sprzętu komputerowego dla firm, który pozwala na zakup sprzętu najwyżej jakości. Dla dużych korporacji innowacyjny sprzęt to nie tylko prestiż i część wizerunkowa, ale przede wszystkim sprostanie wymaganiom jakie stawia dzisiejszy rynek i zapewnienie bezpieczeństwa dla wykonywanych operacji a także ochrony danych firmy. Kolejną kwestią jest ich trwałość, bezawaryjność i funkcjonalność  każdego dnia, którą może zapewnić wyłącznie profesjonalny sprzęt wysokiej klasy. Dlatego właśnie firmy z branż IT i sektora finansowego nie szczędzi kosztów na wyposażenie swoich pracowników w najlepszy sprzęt.

Jednak dynamicznie zmieniający się rynek IT zmusza firmy do wymiany sprzętu po 2-3 latach użytkowania na całkowicie nowy.  W ten sposób sprzęt poleasingowy trafia do nas gdzie jest dokładnie sprawdzany i testowany. 

Czytaj więcej
Laptop na wakacje – jaki wybrać?
Komputer to sprzęt, z którym wiele osób nie chce się rozstawać nawet podczas podróży. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to nie tylko narzędzie pracy, ale także multimedialne centrum rozrywki. Jeśli planujesz zakup mobilnego urządzenia, które będzie Ci towarzyszył podczas wyjazdów, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Podpowiadamy więc, czym się kierować przy wyborze laptopa na wczasy, aby spełnił Twoje oczekiwania.  
Czytaj więcej