Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Używany laptop dla dziecka. Jaki wybrać?

2020-11-22
Używany laptop dla dziecka. Jaki wybrać?

O czym należy pamiętać podczas zakupu sprzętu komputerowego dla najmłodszych? 

Wybór pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym nie jest łatwy i zleży od bardzo wielu czynników. W przypadku samych tylko preferencji najmłodszych użytkowników nie ma jednak żadnych wątpliwości – laptop zdecydowanie wygrywa dzięki małym gabarytom, niskiej wadze i możliwości używania go praktycznie w dowolnymi miejscu. Czy jednak aby na pewno to właśnie laptop jest dla dziecka najlepszy rozwiązaniem? W jakich sytuacjach dobrym wyborem będzie laptop używany? Sprawdźmy! 

Powody, dla których laptop dla dziecka jest lepszym rozwiązaniem niż komputer stacjonarny 

Odkąd na rynku komputerowym pojawiły się pierwsze laptopy, zdobyły serca użytkowników dzięki niewielkim gabarytom, niskiej wadze oraz możliwości łatwego przenoszenia z miejsca na miejsce. W gronie najzagorzalszych fanów laptopów znajdują się również najmłodsi użytkownicy, którzy szczególnie cenią sobie ten typ komputerów za możliwość korzystania z nich praktycznie wszędzie. Mimo to należy pamiętać, że komputery stacjonarne również posiadają wiele zalet mogących zdecydować o ich wyższości nad laptopami. Jak więc dokonać najlepszego wyboru? W jakiej sytuacji laptop dla dziecka okaże się tym idealnym rozwiązaniem? 

Bez wątpienia powinieneś zdecydować się na zakup laptopa dla swojego dziecka, jeśli: 

 • na jego biurku nie ma już zwyczajnie miejsca na duży komputer stacjonarny, 
 • nie jest w stanie spokojnie usiedzieć w jednym miejscu i często przenosi się nawet podczas odrabiania pracy domowej, 
 • potrzebuje komputera, którego będzie mógł zabierać ze sobą do szkoły, na wyjazd do babci czy po prostu na wakacje. 

Oczywiście, musisz przy tym pamiętać, że nie chodzi tu o zakup jakiegokolwiek laptopa, ale takiego, który będzie jak najlepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań Twojej (mniejszej lub większej) pociechy. 

Jaki kupić laptop dla dziecka? Na co zwracać uwagę przy wyborze właściwego modelu? 

Tak jak w przypadku komputera stacjonarnego, tak też i podczas zakupu laptopa należy zwracać uwagę na jego dokładną specyfikację. Liczy się tutaj wszystko, a zwłaszcza: 

 • moc procesora, 
 • dysk twardy (rodzaj i pojemność), 
 • pamięć RAM, 
 • karta graficzna i dźwiękowa, 
 • oprogramowanie. 

Bardzo ważne przy wyborze laptopa dla dziecka są też jego rozmiar oraz waga, a przede wszystkim należy zwracać uwagę na jego domyślne przeznaczenie. Inaczej bowiem będzie musiał być skonfigurowany laptop przeznaczony do gier i innego typu rozrywki, a inaczej używany niemal wyłącznie do nauki. 

Dlaczego używany laptop dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem? 

Używane laptopy dla dziecka z wielu względów stanowią wybór sprawdzający się w praktycznie każdym przypadku. O wyższości takiego właśnie rozwiązania decydują następujące czynniki: 

 1. Cena – jeśli interesuje Cię tani laptop dla dzieci, masz dwa wyjścia: możesz kupić nowy laptop o słabej konfiguracji lub zdecydować się na laptop poleasingowy, znacznie mocniejszy, a dostępny w porównywalnej cenie. 
 1. Pewność – choć mało kto chce o tym pamiętać, nowe laptopy stanowią w rzeczywistości wielką niewiadomą. Mogą działać sprawnie od pierwszego włączenia, a równie dobrze mogą też zawieść po paru dniach użytkowania na skutek ukrytej wady fabrycznej. W przypadku laptopów używanych nie ma tej obawy. One zostały już dokładnie i wielokrotnie sprawdzone, a wszelkie ewentualne usterki usunięto. 
 1. Brak obaw o zniszczenie – więcej w tym psychologii niż praktyki, jednak zawsze mniej obawiamy się o zniszczeni czegoś, co było już używane, niż rzeczy zupełnie nowej. Dokładnie tak jest też z laptopami. A jeśli mają one trafić w ręce zawsze żywiołowych i nieobliczalnych dzieci, wizja ich uszkodzenia dla każdego rodzica będzie znacznie mniej dokuczliwa, gdy będą to laptopy poleasingowe. 

Gdzie znaleźć dobre poleasingowe laptopy dla dziecka? 

Jeśli interesuje Cię dobry i tani poleasingowy laptop dla Twojego dziecka, zgłoś się do nas. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór używanych laptopów skonfigurowanych z myślą o najróżniejszych grupach użytkowników. W ofercie posiadamy m. in.: 

 • laptopy dla graczy
 • laptopy dla studentów i uczniów
 • uniwersalne laptopy do wszechstronnego zastosowania
 • laptopy dla wymagających

Szczególnie polecamy również kategorię „Wyprzedaż”. Znajdujące się tam laptopy i komputery stacjonarne dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, głównie jako ostatnie sztuki. 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru laptopa najlepszego dla Twojego dziecka, nie wahaj się i skontaktuj z nami! Chętnie odpowiemy ma wszystkie pytania i w razie potrzeby pomożemy wybrać komputer najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom.