Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poleasingowy edukacyjny szał, czyli jak dostosować produkt do potrzeby.

2023-11-14
Poleasingowy edukacyjny szał, czyli jak dostosować produkt do potrzeby.

Poleasingowy sprzęt IT jest rozwiązaniem, które nie tylko pozwoli zatrzymać znaczną ilość pieniędzy w Twojej kieszeni, bądź budżecie placówki. Wiemy, że jest to element kluczowy w wyborze urządzeń, dlatego w tym artykule postaramy się wam wskazać urządzenia, które za swoją niską ceną, kryją rozwiązania na lata oraz w jaki sposób wybrać urządzenia do konkretnych edukacyjnych zadań.

Poleasingowy sprzęt i pracownia komputerowa? Zdecydowanie tak! 

Poleasingowe komputery są idealnym miejscem do szkoły. Pracownie komputerowe, które często posiadają starszy sprzęt, który ciężko wymienić ze względu na wysokie ceny, w łatwy sposób można zastąpić poleasingowym laptopem. Jest to rozwiązanie pozwalające na zakup większej ilości urządzeń, które nie odbiegają od nowych urządzeń.  

Cena również gra rolę, w przypadku rozpowszechnienia nowoczesnych form edukacji. Poleasingowe notebooki pozwalają na modernizacje procesu nauczania oraz zwiększenie jego jakości. Niższa cena pozwoli na stworzenie większej ilości pracowni multimedialnych, które mogą lepiej trafiać do uczniów, którzy za sprawą obecnego postępu technologicznego są przyzwyczajeni do wszechotaczających nas nowoczesnych rozwiązań.  

Poleasingowe urządzenia mają także swoje zalety, jeżeli chodzi o ich wytrzymałość. Pracownie komputerowe są wykorzystywane przez duże ilości uczniów, którzy mogą obchodzić się z nimi w różny sposób. Poleasingowe komputery są często odnowioną klasą biznesową, która jest wykonana z trwałych materiałów, a ich budowa jest bardziej przemyślana, co pozwala na dłuższe korzystanie nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Idealnymi urządzeniami poleasingowymi do pracowni komputerowej  laptopy Lenovo ThinkPad P50, który za sprawą odpowiednich parametrów, dużej matrycy 15.6” oraz potwierdzonej testami wojskowymi wytrzymałości, nadają się do pracy w każdych warunkach, w tym w szkołach.  

Dobrym wyborem mogą okazać się również komputery z serii Lenovo M910Q, które za sprawą swojej małej budowy (która swoją drogą nie jest jednoznaczna z małymi osiągami), pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w salach komputerowych. Biorąc tę opcję pod uwagę, nie zapomnijcie o potrzebie monitora! 

Studencie, to o Tobie! 

Będąc uczniem bądź studentem, warto być zaopatrzonym w odpowiedniego laptopa. Cennym spostrzeżeniem jest, że stereotypowy student, nie jest najbardziej majętną osobą, jaką możesz znać. Nie zmienia to faktu, że odpowiedni sprzęt może obrócić jego życie o 180 stopni. Poleasingowe laptopy są rozwiązaniem idealnie dla niego. Przewidywalne jest, że taka osoba nie chce wydać majątku na sprzęt, ale również nie chce kupić rozwiązania, które będzie mu służyć przez rok. Odnowiona klasa biznesowa jest czymś, co pozwoli mu zwiększyć poziom swojej edukacji za sprawą wydajnego urządzenia, nie narażając go na niepotrzebne koszty. 

Pamiętajmy, że nie tylko cena gra w tym przypadku rolę. Poleasingowy notebook dla studenta musi wyróżniać się niską wagą, długą pracą baterii i co najważniejsze wysoką mobilnością. Tutaj warto zainteresować się laptopami z matrycą nie większą niż 14”. Większe urządzenia mogą być zbyt ciężkie i mało poręczne w przypadku częstych podróży bądź potrzebie przenoszenia laptopa wiele razy dziennie.  

W naszej ofercie mamy rozwiązania, które idealnie wpasują się w te ramy. Pierwszą opcją jest ponownie produkt ze stajni Lenovo, czyli ThinkPad T480. Lekki, wytrzymały i długo działający bez potrzeby ładowania idealnie wpasuje się do wymagającego życia studenta. 

Drugą opcją, która możecie znaleźć w korzystniejszych cenach, jest poleasingowy laptop Dell Latitude E7470. Cechuje się on trochę niższymi parametrami podzespołów, natomiast nie odstaje resztą potrzebnych cech, które są istotne dla studenta. 

Kadro edukacyjna, pamiętamy o Was! 

Nauczyciele i pracownicy placówek naukowych również potrzebują sprawdzonych rozwiązań. Są to ludzie, którzy ciężko pracują, więc zasługują na sprzęt, który nie będzie spowalniać ich pracy. Poleasingowy notebook dla nauczycieli musi być wydajny, lekki i najlepiej jakby miał dużą pamięć dyskową na potrzeby przetrzymywania ważnych plików. 

Pracownicy biurowi szkoły mają lekko inne potrzeby. Mogą oni korzystać z poleasingowych komputerów stacjonarnych, które dają możliwości większej mocy obliczeniowej kosztem mobilności, która w większości przypadków nie będzie na tyle istotna, aby wybierać sprzęt przenośny (nie licząc wyjątków).  

Nauczycielu, jeżeli to czytasz, zainteresuj się Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7. Ten poleasingowy laptop sprosta wszystkim oczekiwaniom dotyczącym wydajności i funkcjonalności. 

Dla kadry edukacyjnej, która nie ma potrzeb mobilności, polecamy poleasingowy komputer Dell OPTIPLEX 7070. Potężny procesor 9. generacji oraz możliwość wbudowania 64 GB RAM czyni z nich urządzenia, które sprostają każdemu arkuszowi kalkulacyjnemu.