Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poleasingowe laptopy na każdą kieszeń – na celowniku sprzęt do 2000zł!

2023-12-15
Poleasingowe laptopy na każdą kieszeń – na celowniku sprzęt do 2000zł!

Na początku każdych poszukiwań sprzętu, zawsze zadajemy sobie pytanie, ile możemy przeznaczyć na dane urządzenie. Poleasingowe laptopy są bardzo przystępnymi cenowo urządzeniami, które mogą zaspokoić potrzeby każdego. W tym artykule skupimy się na urządzeniach poleasingowych, które możecie dostać za mniej więcej 1500-2000 zł.

 

Nad czym warto się zastanowić i na jakie rzeczy zwrócić uwagę!

Pierwszą rzeczą jest samo przeznaczenie naszego poleasingowego laptopa. Niektóre z nich są przeznaczone jako laptopy dla grafika, który stacjonuje głównie w biurze i czasami potrzebuje się przemieścić, niektóre jako laptopy do podróży, które są lekkie, małe i bardzo wytrzymałe na uszkodzenia, a z kolei laptopy do biura mogą być większe i mniej poręczne.

Kolejnym są same specyfikacje poleasingowego ultrabooka. Mogą one być stworzone m.in. do pracy biurowej, ale również jako przenośne stacje robocze. Z tego powodu mogą mieć specyfikacje, które są do realizowania tych celów. Przykładem mogą być laptopy z dedykowanymi kartami graficznymi, stworzonymi do programów graficznych.

Ostatnim z nich jest ich wygląd. Wiadome jest, że ludzie kupują oczyma, stąd ważne jest, aby urządzenia były dla nas równie wydajne, wytrzymałe, jak i ładne. Możemy się tu zastanowić nad klasą produktu. Niektóre z nich pomimo podobnych osiągów i wytrzymałości, są uznawane za jakościowo lepsze, niż tańsze odpowiedniki. Warto również sprawdzić klasę danego produktu, która może czynnikiem kluczowym podczas zakupu.

 

Więc jaki poleasingowy laptop wybrać?

Szukając poleasingowych rozwiązań, mamy szerokie pole do manewrowania. Pierwszym laptopem wartym polecenia jest poleasingowy Lenovo ThinkPad P50, który jest urządzeniem dedykowanym dla profesjonalnych grafików i projektantów 3D. Możemy go tak klasyfikować za sprawą dedykowanej karty graficznej NVIDIA Quadro M2000M oraz procesorowi Intel Xeon E3-1505 v5, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Jest on stosunkowo duży, dlatego poleca się go dla osób, które sporadycznie będą się z nim przemieszczać.

Cena Lenovo P50 oscyluje w okolicach 1600-2000 zł, która zmienia się w zależności od pojemności dysku, RAM oraz klasy urządzenia.

Urządzeniem zgoła odmiennym jest Dell Latitude 7400. Lekki, poręczny i wysoce mobilny poleasingowy laptop jest czymś, co sprosta oczekiwaniom osób nieumiejących usiedzieć w miejscu. Jest to urządzenie, które idealnie nadaje się do prac biurowych oraz podróży biznesowych, które również cenią sobie wydajność. Poleasingowy Dell Latitude 7400 może posiadać procesor i7 8 generacji, który jest wystarczający, by pracować nad zaawansowanymi projektami. Dodatkową opcją, która może być przez Was wybrana to ekran dotykowy, który pozwoli na lepszą kontrolę nad swoją pracą. Wszystko to opatrzone jest solidną obudową, która zniesie trudy każdej podróży.

Poleasingowy Dell Latitude 7400 w zależności od konfiguracji i klasy kosztuje do 1800 zł.

 

Ostatnim na naszej liście jest produkt, który możecie kojarzyć z marką premium. Chodzi tu o Apple MacBook Pro, który (co może was zaskoczyć) możecie dorwać w naszym budżecie 2000 zł. Poleasingowe Apple MacBook Pro to urządzenia, których raczej nie trzeba przedstawiać. Są one lekkie, wytrzymałe, dobrze oddają głębie kolorów, przy czym dobrze się prezentują. Jest to wybór dla osób, które lubią ich dedykowany system operacyjny bądź szukają odskoczni od zwykłych laptopów.

Jak wspomniałem, poleasingowego Apple MacBook Pro możecie kupić do 2000 zł. W tym przypadku dostaniecie laptopa z procesorem i5 7 generacji bądź i7 6 generacji, dysk do 1 TB oraz ilość RAM do 16 GB.

 

Co jest najważniejsze?

To pytanie jest mocno ogólne i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dla każdego ważne są inne aspekty danego poleasingowego laptopa. Jeden potrzebuje dużej ilości RAM, ponieważ chce otwierać dużo kart w przeglądarce, drugi będzie gromadzić duże pliki na swoim laptopie, trzeci chce mieć duży ekran, a czwarty szuka wydajnego procesora do zaawansowanych obliczeń. Z tego powodu warto zastanowić się, co jest ważne dla Ciebie i dobrać poleasingowe urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań.

Powodzenia w poszukiwaniach!