Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru poleasingowego laptopa?

2024-05-24
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru poleasingowego laptopa?

W ostatnim czasie poleasingowe laptopy cieszą się dużą popularnością na rynku. Małe firmy, drobni przedsiębiorcy czy użytkownicy prywatni wolą wybrać tańszy sprzęt, który oferuje takie same jak nie lepsze rozwiązania względem swoich komercyjnych krewnych.  Wydajne podzespoły, wytrzymałe obudowy oraz ich długowieczność są tu kluczowymi elementami, które przemawiają na plus dla poleasingowych urządzeń. Dzieje się tak za sprawą ich klasy, ponieważ większość z nich ma zastosowanie biznesowe. Częstym pytaniem osób, które zdecydowały się na poleasingowe rozwiązania, brzmi „Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru poleasingowego laptopa?”. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ wybór sprzętu nigdy nie jest rzeczą łatwą, dlatego postanowiliśmy wyjść Wam naprzeciw i pomóc wam w tej jakże trudnej decyzji!

Co jest najważniejsze podczas wyboru poleasingowego laptopa?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy sobie uświadomić, jest samo przeznaczenie sprzętu. Jest to kluczowy wyznacznik tego, czego będziemy szukać. Duża ilość poleasingowego sprzętu ma jakieś konkretne przeznaczenie. Niektóre z nich są stacjami roboczymi, które potrafią udźwignąć najbardziej wymagające programy, lecz są one o wiele cięższe i co najważniejsze droższe. Inne są przystosowane typowo do pracy biurowej, która nie wymaga niesamowitych osiągów, a jeszcze inne są stworzone typowo do pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu i podróży. Uświadamiając sobie przeznaczenie poleasingowego laptopa, możemy przejść do następnego kroku!

Procesor w laptopach poleasingowych.

W laptopach poleasingowych ważnym elementem jest procesor. Jest on sercem naszego urządzenia, które pozwala mu na sprawne funkcjonowanie. Tutaj wyborów jest mnóstwo, lecz najczęściej spotykanymi w naszym sklepie są procesory serii Intel i5, i7 oraz Xeon.

Intel i5 to seria procesorów, która oferuje zrównoważoną wydajność względem kosztu. Są to najpopularniejsze procesory, które nadają się do wielu typów urządzeń. Laptopy poleasingowe z procesorem I5 nadają się do pracy biurowej, podróży, czy prostego korzystania z multimediów a w połączeniu z solidną kartą graficzną potrafią być użyteczne w pracy na mało skomplikowanych projektach graficznych, a nawet grania w gry. Warto zastanowić się nad tą serią, gdy nasz budżet jest ograniczony, a wymagania nie są bardzo wygórowane.

Seria Intel i7 to wyższa półka procesorów. Są one o wiele wydajniejsze niż procesory serii I5, lecz niestety są one również droższe. Poleasingowe laptopy z procesorem I7 nadają się do pracy na bardziej skomplikowanych programach, które wymagają większej mocy obliczeniowej. Są one częstym wyborem dla osób, które zajmują się grafiką, edycja filmów czy programowaniem. Docelowym użytkownikiem jest również gracz, który w bardziej wymagających grach potrzebuje potężnego urządzenia.

Z kolei Intel Xeon to rozwiązanie głównie dla profesjonalistów. Znaleźć je możemy głównie w stacjach roboczych, które są stworzone do pracy na bardzo wymagających programach. Poleasingowe laptopy z procesorem Intel Xeon mają często bardzo dużą ilość pamięci RAM, dzięki czemu nadają się idealnie do grafiki 3D.

Dysk a poleasingowy laptop.

Dysk w poleasingowym laptopie jest ważnym elementem. Do wygodnej pracy często potrzebujemy określonej ilości pamięci. Praca biurowa czy graficzna wymaga jej o wiele więcej niż poleasingowy laptop do oglądania filmów. Z tego powodu warto zastanowić się, co będziemy na nim przetrzymywać. Standardowe pojemności dysków, które możecie znaleźć, to 128 GB SSD, 256 GB SSD, 512 GB SSD oraz 1 TB SSD.

Pamięć RAM w poleasingowym laptopie jest ważna!

Pamięć RAM oznacza pamięć krótkotrwałą, jaką poleasingowy laptop jest w stanie wykorzystać do bieżących zadań. Tu kolejny raz trzeba zastanowić się, co będziemy robić na naszym urządzeniu. Praca biurowa nie wymaga ogromnej ilości pamięci ram, więc śmiało możemy wybrać 8 GB RAM. Praca na bardziej wymagających programach czy ogromnych ilościach danych potrzebuje jej zdecydowanie więcej. Z tego powodu zalecamy wybór od minimum 16 GB RAM do 64 GB RAM w przypadku programów do grafiki 3D czy filmów.

Karta graficzna w laptopach poleasingowych.

Karty graficzne w laptopach poleasingowych są ciekawym zjawiskiem. Często zdarza się, że nie posiadają one dedykowanych karty, tylko zintegrowane. Dzieje się tak, ze względu na ich zastosowanie. Poleasingowe laptopy często nie potrzebują jej do działania, ponieważ często są one wykorzystywane jak laptopy biznesowe. Oczywiście nie jest to zasadą, ponieważ stacje robocze czy bardziej zaawansowane modele mają je na swoim pokładzie. Bez nich, nie byłoby możliwości swobodnej pracy w programach graficznych czy do obróbki wideo. Z tego względu musimy wiedzieć, czy dedykowana karta będzie nam potrzebna.

Klasa poleasingowego laptopa.

Poleasingowe laptopy posiadają swoje klasy. Od nich zależy ich wygląd i stan. Przykładowo, klasa A jest niemal idealna, klasa A- posiada ślady użytkowania, natomiast jej matryca jest w idealnym stanie. Są to subtelne różnice, natomiast mogą one być dla Was kluczowe. Podsumowując, laptopy poleasingowe są bardzo zróżnicowane zarówno w ich budowie, jak i możliwościach. Ich zakres zastosowań jest bardzo szeroki tak jak ich możliwości. Wybierając laptopa poleasingowego, musimy podjąć konkretne wybory, które są w stanie zagwarantować nam przyjemną pracę, bez potrzeb martwienia się o to, czy nasze urządzenie sobie z tym poradzi.