Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Laptopy biznesowe vs laptopy konsumenckie. Najważniejsze różnice.

2024-02-01
Laptopy biznesowe vs laptopy konsumenckie. Najważniejsze różnice.

Laptopy biznesowe vs laptopy konsumenckie. Najważniejsze różnice.

Szukając odpowiedniego laptopa, często zastanawiamy się, co jest dla nas najważniejsze. Podczas poszukiwań, zdarzyć się może, że znajdziemy się na rozdrożu, które prowadzi nas w dwie strony, laptopów biznesowych oraz laptopów konsumenckich. Jakie są różnice? Na co zwracać uwagę? Czym się kierować w wyborze? Podpowiadamy!

Jakie są największe różnice pomiędzy laptopami biznesowymi a laptopami konsumenckimi?

Najważniejsze różnice. Na pierwszy rzut oka, laptopy biznesowe i laptopy konsumenckie są jednakowe, lecz jest to mylne stwierdzenie. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą są materiały, z których dany laptop jest wykonany. Obudowy laptopów konsumenckich, często są zrobione głównie z plastiku, który nie jest najtrwalszym materiałem, który możesz sobie wymarzyć. Klapy oraz zawiasy są niezmiernie ważne w tego typu produktach, dlatego warto skupić na nich swoją uwagę, ponieważ podczas użytkowania mogą one ulec łatwym uszczerbkom, przez co możemy wizualnie uszkodzić nasz sprzęt, nie mówiąc już o narażeniu go na zniszczenia mechaniczne podzespołów czy samej matrycy. Laptopy z serii biznesowej są tworzone głównie z wytrzymałych tworzyw i materiałów. Możemy w nich znaleźć m.in. aluminium albo włókno węglowe, które idealnie sprawdza się podczas częstej zmiany otoczenia. Za ich sprawą, klapa i zawiasy są mocno chronione, dzięki czemu nie ulegną łatwemu uszkodzeniu. Wybierając laptopa biznesowego, możesz mieć pewność, że jest on dobrze chroniony i nie powinien się uszkodzić po pierwszym przykrym incydencie.

Istotnym elementem jest również sama matryca. Laptopy konsumenckie posiadać mogą matrycę matową, jak i błyszczącą. Biorąc pod uwagę oba typy, matowa sprawdza się niemal w każdym środowisku, co jest jej dużą zaletą, natomiast matryca błyszcząca posiada wiele wad, które mogą utrudnić pracę wielu osobom (osobiście nie polecam tego rozwiązania ze względu na możliwość wystąpienia sytuacji, które zmuszą nas do np. zasłonięcia okna bądź zgaszenia światła, co tylko będzie nadwyrężać nasz wzrok). Z kolei laptopy biznesowe mają lekko inne podejście co do matryc, w jakie są zaopatrzone. Posiadają one głównie matryce matowe, które mają maksymalnie zwiększyć komfort pracy na urządzeniu. Zdarzają się serie, które posiadają matryce błyszczące, natomiast zazwyczaj są to produkty z ekranami dotykowymi. Oczywiście ekrany dotykowe można znaleźć również w wersji matowej, natomiast jest to rzadsze rozwiązanie. 

Jaki laptop do jakiego zastosowania?

Laptopy komercyjne i laptopy biznesowe są przeznaczone do kompletnie innych zadań. Biorąc pod uwagę laptopa komercyjnego, często nie zastanawiamy się, czy dane urządzenie nada się do wszystkiego. Są one stworzone głównie do czynności, które nie wymagają najwyższej jakości komponentów. Standardowe wykończenie m.in. z plastiku jest wystarczające do codziennego użytkowania. Można bez problemu z nich korzystać podczas oglądania seriali, przeglądania sieci, grania w gry komputerowe, do prostych prac biurowych czy na studia.

Laptopy klasy biznesowej są przystosowane do cięższych zadań. Posiadają one wszystko, czego potrzeba do pracy. Matowe matryce idealnie nadają się do mocno oświetlonych open space’ów czy sal konferencyjnych. Obudowy z aluminium bądź włókna węglowego wytrzymają każdy upadek oraz ciężkie podróże. Zwieńczające obudowę metalowe zawiasy czynią konstrukcje jeszcze bardziej niezniszczalną. Dodatkowym aspektem, którego nie można pominąć, jest sam wygląd biznesowych laptopów. Wszystkie elementy konstrukcyjne, dają poczucie prestiżu i profesjonalizmu, dzięki czemu możecie nie tylko wiedzieć, ale też czuć, że korzystacie ze sprzętu klasy premium.

Laptopy biznesowe są również dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy z nich korzystać prywatnie. Wysokiej klasy poleasingowy laptop pozwala na bardziej przyjemną pracę w zaciszu domowym. Chwile wytchnienia przy takim sprzęcie są wyjątkowo miłe.

Poleasingowe laptopy biznesowe nadają się również dla studenta. Urządzenie, które często będzie podróżować między salami, musi być wytrzymałe i lekkie. W naszej ofercie znajdziecie wiele modeli, które idealnie nadadzą się to tego typu zadania.

Niestety, laptopy biznesowe nie są bez skazy. Głównym elementem, który może je odróżniać, jest fakt, że często nie mają dedykowanych kart graficznych, a jak mają, stają się o wiele cięższe. Warto zaznaczyć, że ich karty są często przystosowane do prac graficznych czy projektowania 3D.

Czy warto kupić poleasingowy laptop biznesowy?

Zdecydowanie tak. Poleasingowe laptopy biznesowe są dobrą okazją na możliwość korzystania ze sprzętu najwyższej jakości. Mało laptopów komercyjnych jest w stanie dorównać im pod względem jakości wykonania. Poleasingowe laptopy biznesowe są również dobrą opcją dla osób z ograniczonym budżetem. W naszej ofercie znajdziecie urządzenia, których cena jest bardzo atrakcyjna, porównując ją do tego, jak wysokie parametry możecie dostać.

Pamiętajcie, że wybierając poleasingowe laptopy w Device, walczycie z nadmiernym zużyciem zasobów naturalnych naszej planety!