Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki sprzęt dla szkoły?

2024-09-25
Jaki sprzęt dla szkoły?

Co jest najważniejsze?

Wybierając poleasingowy sprzęt komputerowy, powinno się najpierw ustalić dla kogo i do jakich celów ma posłużyć. Dla nauczyciela polecamy lekki poleasingowy laptop z dużą pamięcią dyskową. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie mobilności i komfortu pracy.


Sprzęt do pracowni komputerowej posiada kompletnie inne wymagania. Tutaj nie liczy się waga sprzętu ani aspekty mobilności, dlatego warto zastanowić się nad dwiema opcjami. Pierwsza z nich są poleasingowe zestawy PC + monitor. Jest to najbardziej klasyczne rozwiązanie, które spotykane jest we większości placówek edukacyjnych, ze względu na moc urządzeń, możliwości łatwej wymiany zepsutych urządzeń na nowe, bądź dostosowania poszczególnych elementów sprzętu do potrzeb uczniów. Niestety takie rozwiązanie zabiera sporo miejsca, co może być problematyczne w przypadku małych sal. W tym przypadku polecamy wybór laptopów poleasingowych, które zajmują mniej przestrzeni, są łatwe do przenoszenia w przypadku zmiany układu sali i są stosunkowo niedrogie. Dodatkowo nie musimy się martwić zakupem monitora (choć zawsze możemy rozważyć zakup w celu zwiększenia wygody). Minusem tego rozwiązania jest lekko mniejsza moc urządzeń ze względu na ograniczoną przestrzeń na podzespoły w samym urządzeniu, lecz w większości przypadków nie jest ona odczuwalna.


Pracownicy administracyjni mają z reguły inne wymagania. Tutaj warto wziąć pod uwagę, czy pracownicy mają potrzebę zabierania sprzętu poza mury placówki. Jeżeli tak to warto zaopatrzyć ich w laptopy ze stacją dokującą i duży monitor do pracy w biurze. Pracując wyłącznie stacjonarnie, wystarczą poleasingowe komputery stacjonarne z monitorem. Takie zestawy pomogą im na komfortowe wykonywanie obowiązków.


Niektóre szkoły mają również specjalistyczne sale, które potrzebują specjalistycznego podejścia do tematu. Przykładowo pracownie graficzne będą potrzebować sprzętu z dedykowanymi kartami graficznymi, które umożliwią pracę w wymagających programach graficznych, a pracownie programistyczne mogą potrzebować wydajniejszego sprzętu, niż ten w klasycznych salach. Wybierając urządzenia, na starcie określ ich przeznaczenie, aby łatwiej było wybrać odpowiednie sztuki.

Co konkretnie wybrać?

Poleasingowym laptopem, który nada się dla każdego nauczyciela jest Dell Latitude 7400. Posiada on matrycę 14”, co czyni go lekkim i poręcznym. Co do specyfikacji, posiada dysk SSD 512 GB, 16 GB RAM oraz procesor i7 8. gen. Naszym zdaniem jest to optymalne urządzenie, które pomoże być zarówno wydajnym, jak i mobilnym.

Do pracowni informatycznej polecamy komputer Dell OptiPlex 5060 SFF, który posiada procesor i5 9. gen. 8 GB RAM oraz dysk 256 GB SSD. Do wygodnej pracy polecamy monitory powyżej 22”, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie Dell P2417H, który posiada matryce 24” FHD.

Tańszą i mniejszą alternatywą są laptopy Dell Latitude 7490, które posiadają procesor i5 7. gen., 8 GB RAM, dyski 256 GB oraz matryce 14”
Do pracy biurowej polecamy monitor AOC 24P2C. Jest to nowoczesny model 23,8” monitora z cienkimi ramkami, które nie dość, że są funkcjonalne, to dobrze się prezentują. Do tego zestawu ponownie proponujemy laptopa Dell Latitude 7400. Stacjonarną, a zarazem wydajniejszą opcją jest HP ProDesk 400 G7 SFF, który posiada wydajny procesor i5 10.gen, dzięki czemu możecie mieć pewność, że komputer nie zatnie się w najgorszym momencie.

Nadal nie widzisz niczego dla siebie? Zadzwoń do jednego z naszych specjalistów. Kliknij TUTAJ

Pamiętajcie, że kupując sprzęt od Device, otrzymujesz 2 lata gwarancji oraz Windowsa w cenie!