Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki laptop dla kobiety?

2024-03-08
Jaki laptop dla kobiety?

Komputery, zwłaszcza te mobilne, są ważnym elementem życia w obecnych czasach. Potrzeba pracy w zmiennym otoczeniu, podróże służbowe, jak i rekreacyjne, studiowanie czy potrzeba trzymania narzędzi, które mogą się przydać, pozwala nam zachować dynamikę życia. Tutaj warto się zastanowić nad tym, do czego i dla kogo taki poleasingowy laptop będzie potrzebny. Dzisiaj chcemy przedstawić opcje dla Pań, które cenić mogą sobie wiele z naszych dostępnych modeli!

Jaki laptop dla kobiety?

Szukając poleasingowego laptopa dla Pań, warto wziąć pod uwagę parę czynników. Pierwszym z nich jest jego przeznaczenie. Przykładowo, dla kogoś, kto potrzebuje poleasingowego laptopa do grafiki, zdecydowanie trzeba będzie szukać urządzenia, które posiada dużą ilość pamięci RAM, wydajną kartę graficzną oraz odpowiednią matrycę, która będzie odpowiadać swoją wielkością oraz matowością do tego typu zadań.

Innym typem, który może być szukany, jest notebook typowo miejskiego. Taki laptop musi mieć dosyć mały rozmiar i wagę, ponieważ będzie on często zmieniać swoją lokalizację. Byłoby dobrze, gdyby również zmieścił się do torebki bądź worka, które mogą być wygodniejsze niż duża i nieporęczna torba na laptopa.

Pożądanym rodzajem urządzenia mogą być laptopy, które mają służyć głównie w domu. Oglądanie filmów, przeglądanie internetu czy korzystanie z prostych programów nie wymaga nie wiadomo czego. Wystarczy nam spokojnie 8 GB RAMu oraz dysk 256 GB SSD. Tutaj warto zastanowić się nad wielkością urządzenia. Raczej nie powinniśmy szukać najmniejszych rozwiązań, ponieważ nie zależy nam na wielkiej mobilności. Wygoda powinna być najważniejsza, dlatego polecam skupić się na matrycach 15” i więcej.

Przejdźmy do konkretów!

Zacznijmy od opcji uniwersalnej, czyli HP Elite Dragofly. Jest to lekki, 13” laptop z procesorem 8. generacji. Jest to opcja dla osób, które cenią sobie mobilność, wygodę i wyjątkowy design. Jego niebieski kolor przykuwa uwagę z daleka i pozwala czuć się w centrum uwagi. Możesz spytać, do czego można go wykorzystać? Jest to poleasingowy laptop, który jest stworzony do pracy w zróżnicowanym środowisku. Polecamy go głównie osobom, które często zmieniają swoją lokalizacje. Nada się on również jako przenośny laptop dla studenta. Jego wytrzymałość i lekkość pozwala przetrwać nawet na najbardziej zaludnionej uczelni. Jego cechą charakterystyczna jest również ekran dotykowy. Pozwala to w łatwy sposób dostosować swoją pracę za sprawą szybkiej transformacji laptopa w tablet.

Opcja, która jest podobnie zbliżona cenowo, jest Dell Latitude 7490. Jest to 14” laptop 7 generacji, który również posiada ekran dotykowy. Jest to opcja do osób, które nie przepadają za małym sprzętem. Jego matryca jest większa niż w HP Elite Dragonfly, natomiast jego zastosowanie pozostaje niemal takie samo. Bez problemu powinien zmieścić się do większych torebek czy worków, dzięki czemu nadal macie opcję pozostania w ciągłym ruchu.

Poleasingowym laptopem dla bardziej wymagających, jest nic innego jak Lenovo ThinkPad P1 Gen 2, który jest urządzeniem idealnym dla osób, które mają potrzeby używania programów graficznych i innych podobnych oprogramowani. Sam laptop jest dostęnych we wielu konfiguracjach, natomiast uważamy, że optymalną jest wersja z procesorem i7-9 generacji i 32 GB RAMu. Taka specyfikacja zapewni, że programy będą działać bez zarzutu (i nawet będzie działać z włączonymi 20 kartami przeglądarki w tle!). Samo urządzenie jest dość duże i przez to może wydawać się dosyć ciężkie. Nic bardziej mylnego! Pomimo 15,6” matrycy, laptop jest bardzo cienki, przez co jego waga również znacząco spadła. Co prawda nie jest tak poręczny, jak obaj poprzednicy, natomiast warto się nad nim zastanowić, jeżeli chcemy mieć dużego i wydajnego poleasingowego laptopa.

Słowem podsumowania.

Wybór odpowiedniego poleasingowego laptopa dla kobiet jest nie lada wyzwaniem. Każda z nich jest wyjątkowa, przez co ich wymagania mogą być specyficzne, dlatego przed zakupem, warto je poznać. Z okazji dnia kobiet, Device chce również życzyć wszystkim Panią jak najmniej zawieszających się laptopów i pięknych chwil z nimi spędzonych!