Jaki laptop dla grafika?

2024-04-24
Jaki laptop dla grafika?

Laptopy są często jednym z najważniejszych kompanów biznesowych. We wielu branżach są one niezbędne, aby móc funkcjonować bądź pracować efektywnie. Laptop poleasingowy jest dobrym rozwiązaniem, aby zaopatrzyć swoją firmę w tani, a jednocześnie mocny sprzęt. Oczywiste jest, że każda branża ma swoje potrzeby, dlatego staramy się wam wyjść naprzeciw i przedstawić sprzęt dla jednego z sektorów, który najczęściej zadaje nam pytania. Mowa tutaj o branży graficznej wraz z laptopami do grafiki!

Jaki laptop dla grafika?

To pytanie dociera do nas niezmiernie często. Poleasingowy laptop dla grafika jest tematem dosyć skomplikowanym, ponieważ tego typu prace obciążają nasze odnowione urządzenie. Z tego powodu, muszą mieć one nieprzeciętne podzespoły, aby praca była płynna i nie groziła wyłączeniem programu w najgorszym momencie.

Procesor w laptopie dla grafika?

Procesor w odnowionym laptopie stanowi najważniejszy komponent urządzenia. Swoje zaszczytne miejsce znajduje w specjalnym miejscu na płycie głównej, z którego dowodzi wszystkimi procesami przeprowadzanymi przez poleasingowego laptopa. Na co zwracać uwagę podczas jego wyboru? Przede wszystkim na jego wielowątkowość i taktowanie. Ilość wątków jest jednym z najważniejszych parametrów, ponieważ to właśnie one determinują ilość zadań, które możesz wykonywać jednocześnie. Z kolei taktowanie można uznać za szybkość tych rdzeni, ponieważ odzwierciedlają one możliwości każdego z nich. Aby wygodnie pracować, polecamy wybrać najwyższe możliwe parametry, natomiast jeżeli nie jest to możliwe, to starajcie się zawrzeć w swoim urządzeniu nie mniej niż 6 rdzeni!

Laptop z kartą graficzną

Karta graficzna, jak sama nazwa wskazuje, służy do wyświetlania grafiki. Jest ona elementem, który wspiera procesor w wykonywaniu określonych czynności związanych z projekcją obrazu oraz jego generowaniem. Poleasingowy laptop dla grafika będzie tworzyć wiele krzywych, edytować zdjęcia czy nawet generować skomplikowane obrazy, przez co musi mieć wydajną grafikę! Tutaj nachodzi pytanie, jak możemy się dowiedzieć, czy karta jest wydajna? Najważniejszym elementem jest tak zwana VRAM, która odpowiada za przechowywanie danych widocznych na obrazie. W skrócie dzięki niej widzimy, co się dzieje na ekranie i jak szybko to powstaje. Warto wspomnieć, że podczas pracy na dużych monitorach bądź kilku ekranach zaleca się jej pamięć nie mniejszą niż 4 GB.

RAM a poleasingowy laptop do grafiki

Pamięć RAM jest równie ważna, jak procesor. Odpowiada on za tak zwaną pamięć krótkotrwałą, czyli wszystkie operacje, które są wykonywane na bieżąco (otwieranie stron, przesyłanie informacji do dysków, płynnością programów graficznych itp.). Szukając odnowionego laptopa do grafiki, warto szukać urządzeń, które będą miały jej 16 GB i więcej. Pozwoli to na prace bez stresu.

Co polecamy?

Dla osób, które mają mały budżet, a chcą zacząć swoje graficzne przygody, polecamy poleasingowego Lenovo ThinkPad T470p. Jest to urządzenie, które pozwoli na swobodną pracę przy mniej zaawansowanych projektach.

Dla osób średniozaawansowanych polecamy odnowionego laptopa Lenovo ThinkPad P52s. Ta stacja robocza posiada wyższej klasy podzespoły od T470p, natomiast jest on znacznie cięższy, ponieważ jest on stacja roboczą.

Weterani powinni zainteresować się produktami wysokiej półki. Tutaj polecamy Apple MacBook Pro 16,1 A2141, który jest urządzeniem, które sprosta każdym oczekiwaniom!

Jeżeli będziecie mieli problemy z doborem urządzenia, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie!