Dzień babci i dzień dziadka - poleasingowe rozwiązania dla seniorów.

2024-01-09
Dzień babci i dzień dziadka - poleasingowe rozwiązania dla seniorów.

Dostęp do technologii jest ważnym elementem obecnego świata. Problem wykluczenia cyfrowego wśród starszych osób jest znaczący, dlatego warto zadbać o to, by nasi najbliżsi seniorzy mieli dostęp do Internetu. Może on odgrywać znaczącą rolę w ułatwieniu ich życia. Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego poleasingowego laptopa, który im na to pozwoli. Z okazji dnia Babci i Dziadka, chętnie pomożemy w wyborze i wskażemy ważne elementy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, oraz te, które mogą przyczynić się do zwiększenia chęci użytkowania z poleasingowego sprzętu komputerowego.

Na co zwrócić uwagę? Co jest ważne?

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na sam komfort użytkowania poleasingowego laptopa. Pierwszym z nich jest jego wielkość i waga. Specjalnie zestawiliśmy obie cechy ze sobą, ponieważ są one mocno ze sobą powiązane. Większa matryca w poleasingowym laptopie dla seniora może być przydatna w przypadku, gdy osoba, która będzie z niego korzystać, posiada problemy ze wzrokiem i potrzebować może zwiększonych ikon czy dużej czcionki, aby wykonywać podstawowe czynności. Z tego powodu polecamy poleasingowe laptopy, które mają matryce nie mniejszą niż 15.6. W innym przypadku babcia bądź dziadek mogą szybko zniechęcić się do prób korzystania z urządzenia.
Z drugiej strony, gdy osoba starsza owych problemów nie posiada, warto skupić się na samej wadze poleasingowego laptopa dla babci i dziadka. Może to być kluczowy atrybut, który zachęci ich do pracy na laptopie. Mobilność pozwoli im na korzystanie z poleasingowego laptopa w każdym środowisku, dzięki czemu mogą poczuć się bardziej komfortowo. Niestety, waga często idzie na równi z rozmiarem matrycy, czyt. im mniejsza waga, tym mniejsza wielkość matrycy.
Kierując się tymi atrybutami, warto zainteresować się modelami t.j. Dell Precision 5520 czy Lenovo ThinkPad P51, które powinny być zbalansowaną opcją pomiędzy rozmiarem a wagą.


Co z klawiaturą?

Poleasingowe notebooki mają różne rodzaje klawiatur. Większość z nich jest przystosowana do komfortowego pisania w języku polskim. Dodatkowo warto sprawdzić, czy posiadają one podświetlaną klawiaturę. Może być ona pomocna w odnalezieniu przez seniora odpowiednich klawiszy, które nie zawsze są dla nich umiejscowione w logicznych miejscach. Laptopy dla seniora z podświetlaną klawiaturą również pomogą podczas pracy o każdej porze dnia.
Tutaj dobrym wyborem może zostać poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad P51, który posiada matrycę 15.6 oraz wydajny procesor i7 6’tej generacji.


Nie tylko laptopami człowiek żyje!

Pamiętajmy, że seniorzy mogą posiadać już laptopa albo komputer. Z tego powodu warto zastanowić się również nad zakupem odpowiedniego monitora. Poleasingowe monitory dla seniora powinny mieć, podobnie jak laptopy, odpowiednio dopasowaną przekątną ekranu. Tutaj nie musimy bać się o wagę, więc powinno się stwierdzić, jak duży poleasingowy monitor będzie odpowiadał naszemu dziadkowi albo babci.
Szukając dużych rozwiązań, warto przyjrzeć się monitorom firmy Iiyama, m.in. Iiyama ProLite B2780HSU-B1, który cechuje się wysoką rozdzielczością ekranu Full HD oraz przekątną 27. Warto również zainteresować się poleasingowym monitorem Dell P2412Hb, który również cechuje się rozdzielczością Full HD, natomiast jego rozdzielczość jest mniejsza (24).


Kupując poleasingowe urządzenia dla seniora, pamiętajcie o przekazaniu informacji, w jaki sposób powinni oni z nich korzystać bezpiecznie oraz w jaki sposób będą mogli usprawnić swoje codziennie czynności.
Pamiętajcie, dzień Babci i dzień Dziadka będą już 21 i 22 stycznia.