ZADZWOŃ DO NAS
0
suma: 0,00 zł do kasy
Prolog do okresu świątecznego, czyli nad czym warto się zastanowić podczas zakupu prezentów na Mikołajki. 0
Prolog do okresu świątecznego, czyli nad czym warto się zastanowić podczas zakupu prezentów na Mikołajki.

Mikołajki są szczególnym czasem, podczas którego każdy może pokazać wyraz tego, jak inni są dla nas ważni. Podczas tego magicznego czasu poprzedzającego Boże Narodzenie, miłośnicy obdarowywania innych, mogą potrzebować lekkich wskazówek mających na celu wskazanie drogi, którą mogą podążyć przy swoim zakupowym szale! Na co warto zwrócić uwagę? Co kupić? Jak wybierać? Tłumaczymy!

czytaj całość »
Poleasingowy edukacyjny szał, czyli jak dostosować produkt do potrzeby. 0
Poleasingowy edukacyjny szał, czyli jak dostosować produkt do potrzeby.

Poleasingowy sprzęt IT jest rozwiązaniem, które nie tylko pozwoli zatrzymać znaczną ilość pieniędzy w Twojej kieszeni, bądź budżecie placówki. Wiemy, że jest to element kluczowy w wyborze urządzeń, dlatego w tym artykule postaramy się wam wskazać urządzenia, które za swoją niską ceną, kryją rozwiązania na lata oraz w jaki sposób wybrać urządzenia do konkretnych edukacyjnych zadań. 

czytaj całość »
Laptop biznesowy - jaki będzie najlepszy? 0
Laptop biznesowy - jaki będzie najlepszy?

Jaki laptop biznesowy wybrać? To pytanie zadają sobie nie tylko właściciele firm, ale także freelancerzy, studenci oraz osoby pracujące z domu. Ich wspólną potrzebą jest laptop, który charakteryzuje się wysoką wydajnością, wytrzymałością i klasą. Laptopy biznesowe muszą zapewniać swobodę pracy zarówno w biurze, jak i poza nim, umożliwiać wykonywanie kilku zadań jednocześnie i znosić transport w różnych warunkach - takich jak podróże służbowe, szkolenia, a nawet badania terenowe. Aby sprzęt do pracy sprawdził się w każdych warunkach, powinien posiadać konkretne właściwości.

czytaj całość »
Jak dbać o baterię w laptopie? 0
Jak dbać o baterię w laptopie?

Jedną z największych zalet laptopów jest ich mobilność. Możliwość wygodnego transportu i korzystania z urządzenia nawet bez stałego dostępu do gniazdka elektrycznego sprawia, że komputery mobilne cieszą się niesłabnącą popularnością. Aby móc jak najdłużej użytkować laptop bez podłączania zasilacza, należy odpowiednio zadbać zarówno o urządzenie, jak i o jego akumulator. Jak dbać o kondycję baterii w laptopie i przedłużyć jej żywotność?

czytaj całość »
Jak sobie poradzić z przegrzewającym się laptopem? 0
Jak sobie poradzić z przegrzewającym się laptopem?

Wentylator Twojego laptopa ciągle pracuje na pełnych obrotach, a system często się zawiesza? Obudowa zaczyna się nagrzewać, a wydajność komputera spada? Takie objawy mogą świadczyć o przegrzaniu laptopa. Sprawdź, jak schłodzić komputer mobilny i co zrobić, żeby laptop się nie przegrzewał i zapobiegnij awarii sprzętu, spowodowanej zbyt wysoką temperaturą.

czytaj całość »
Matryca w laptopie - matowa czy błyszcząca? 0
Matryca w laptopie - matowa czy błyszcząca?

Szukasz idealnego laptopa i zastanawiasz się, jaka matryca będzie najlepsza - błyszcząca czy matowa? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba poznać wszystkie wady i zalety obu rozwiązań. Porównaj ich specyfikę i wybierz wariant, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby.

czytaj całość »
Laptopy z dotykowym ekranem - ranking 0
Laptopy z dotykowym ekranem - ranking

Laptopy z dotykowym ekranem stają się coraz bardziej popularne ze względu na szereg korzyści, jakie oferują - wysoką funkcjonalność, wszechstronność, wygodę użytkowania i doskonałą wydajność. Jaki laptop wybrać? Każdy model wyróżnia się unikalnymi parametrami, przeznaczeniem oraz stylistyką. Należy zwrócić uwagę nie tylko na przekątną i rozdzielczość wyświetlacza i odpowiednio wydajne podzespoły, ale także dostępność dodatkowych funkcji i udogodnień. Aby ułatwić Ci poszukiwania idealnego laptopa z ekranem dotykowym, stworzyliśmy ranking najlepszych laptopów z dotykowym ekranem.

 

czytaj całość »
Czym się różni dysk SSD od HDD? 0
Czym się różni dysk SSD od HDD?

Wybór dysku laptopa zależy przede wszystkim od Twoich własnych potrzeb i preferencji. Szukając odpowiedniego dysku, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak pojemność, wydajność, Istnieją dwa główne typy dysków, najczęściej wykorzystywanych w przypadku komputerów mobilnych: tradycyjne HDD i dyski SSD (Solid State Drive). Co wybrać? Dysk HDD czy SSD? Zrozumienie różnic pomiędzy typami dysków pozwoli Ci zrozumieć zasadę ich działania i wybrać opcję najlepiej dostosowaną do Twoich wymagań.

czytaj całość »
Zalany laptop - co robić? 0
Zalany laptop - co robić?

Zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń laptopów. Nic dziwnego - mobilne komputery stanowią nie tylko narzędzie pracy, ale także dostarczają rozrywki, pozwalają płacić rachunki czy zamawiać zakupy online, a więc towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Często korzystamy z laptopa nie tylko przy biurku, ale również w łóżku, na kanapie, lub w trakcie podróży. Może więc zdarzyć się, że na nasz laptop wylewa się zawartość kubka z kawą czy herbatą. Jak uratować zalanego laptopa? Oto kilka kroków, które mogą pomóc w awaryjnej sytuacji.

czytaj całość »
Poleasingowy sprzęt IT a ekologia 0
Poleasingowy sprzęt IT a ekologia

Kupując sprzęt komputerowy do firmy lub do domu, warto sprawdzić nie tylko oferty nowych urządzeń. Równie sprawną, a przy tym znacznie bardziej ekologiczną opcją mogą okazać się sprzęty poleasingowe. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jakie zapewnia korzyści i gdzie szukać odpowiednich propozycji tego typu?

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do domu? 0
Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do domu?

Laptop do użytku domowego to urządzenie, z którego korzystasz każdego dnia. Stanowi zarówno narzędzie do pracy, jak i rozrywki – pozwala Ci wygodnie przeglądać strony internetowe, oglądać filmy i seriale, opłacać rachunki, zrobić zakupy i obsługiwać najpotrzebniejsze programy. Aby zapewniał wszechstronność i komfort użytkowania, musi jednak wyróżniać się odpowiednimi parametrami technicznymi. Jak wybrać laptopa do domu, który sprosta wszystkim Twoim wymaganiom?

czytaj całość »
Laptop do projektowania - jaki będzie najlepszy? 0
Laptop do projektowania - jaki będzie najlepszy?

Niezależnie od tego, czy projektujesz gry, wizualizacje wnętrz, komunikaty wizualne, czy też modele do druku 3D, potrzebujesz niezawodnego narzędzia, które umożliwi Ci komfortową pracę w każdych warunkach. Laptopy do projektowania w 2D i 3D muszą spełniać bardzo konkretne, indywidualne wymagania, dlatego poszukiwanie odpowiedniego modelu należy rozpocząć od określenia swoich potrzeb. Najważniejszymi parametrami laptopa, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu, są system operacyjny, procesor, pamięć RAM, dysk twardy, typ i rozmiar ekranu oraz dokładność odwzorowania kolorów, waga urządzenia i żywotność baterii.

czytaj całość »
Pierwszy komputer dla dziecka - na co zwrócić uwagę? 0
Pierwszy komputer dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Dla dorosłego użytkownika laptop stanowi codzienne narzędzie do pracy i rozrywki. Dla dzieci rozpoczynających przygodę z obsługą komputera stanowi możliwość odkrywania zupełnie nowego świata. Jak wybrać pierwszy laptop dla dziecka, który umożliwi mu bezpieczne i komfortowe korzystanie z technologii? Jako rodzic musisz zwrócić uwagę na wiele parametrów technicznych – od przekątnej i matrycy ekranu, po odpowiedni procesor, kartę graficzną i akcesoria. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy laptop dla dziecka.

czytaj całość »
Produkcja komputerów a ślad węglowy 0
Produkcja komputerów a ślad węglowy

Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na technologie informatyczne, produkcja nowych komputerów stała się jednym z najważniejszych sektorów przemysłowych na całym świecie. Jednocześnie jednak, powstaje coraz większe zagrożenie dla środowiska naturalnego, jakim jest emisja gazów cieplarnianych i zanieczyszczenie wody i powietrza.

Wśród różnych metod oceny wpływu produkcji komputerów na środowisko, jednym z kluczowych pojęć jest ślad węglowy. Ślad węglowy jest to ilość gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, emitowanych przez cały cykl życia produktu - od wydobycia surowców, przez produkcję, dystrybucję, aż po końcowy etap użytkowania i utylizacji.

Jak wynika z badań, produkcja nowych komputerów stanowi duży udział w globalnym śladzie węglowym. Szacuje się, że produkcja jednego laptopa może wyemitować od 200 do 400 kg dwutlenku węgla, a produkcja jednego desktopa nawet do 800 kg. W przypadku smartfonów, ślad węglowy wynosi około 50 kg na jednostkę.

czytaj całość »
Czy ChatGPT zastąpi Google? 0
Czy ChatGPT zastąpi Google?

Przełomowe technologie sztucznej inteligencji zmieniają sposób, w jaki korzystamy z internetu i informacji. Jednym z najbardziej powszechnych sposobów przeszukiwania informacji jest wyszukiwanie w Google, ale czy w przyszłości ta dominacja zostanie zachowana? Czy ChatGPT zastąpi Google? Czy jest to możliwe i kedy to nastąpi?

ChatGPT to model językowy oparty na sztucznej inteligencji, którego zadaniem jest generowanie odpowiedzi na zadane pytania. Model ten jest szkolony na ogromnych ilościach tekstów i ma zdolność do tworzenia odpowiedzi, które nie tylko są precyzyjne, ale również zgodne z intencją pytającego.

czytaj całość »
Laptopy Lenovo ThinkPad 0
Laptopy Lenovo ThinkPad

Laptopy ThinkPad to sztandarowa seria produktów lidera branży, czyli firmy Lenovo. Firma Lenovo stała się widoczna na rynku po zakupie w 2005 roku firmy IBM i od tej pory jest kontynuatorem długiej historii IBM.


Pierwsze ThinkPady zostały wyprodukowanie przez IBM w 1992, a pierwszy z serii ThinkPad  (model IBM 2521 ThinkPad) był tak naprawdę tabletem. Po 2005 roku produkcję przejęła firma Lenowo.  Do tej pory „myślące notesy” są nieodłącznym elementem kultury informatycznej, ich wygląd ewoluuje, ale ich design niewiele się zmienia inie można ich pomylić z innym laptopem.


Niektórzy je kochają za małe wymiary, „poręczność” i dobrą wydajność, inni nienawidzą za trochę „toporny wygląd”, który mało się zmienia wraz z upływem czasu i irytującą zamianę układu klawiatury, gdzie klawisz FN jest zamieniony z CTRL (przesiadający się z laptopów innych firm mocno to odczują, jak lubią używać kombinacji CTRL+C, CRTL+V).


Wszyscy jednak docenią ciekawe rozwiązania ThinkPada, jak słynny jasnoczerwony TrackPoint i Active Protection System (czyli akcelerometr, który wykrywa moment spadania Twojego komputera i parkuje głowice dysku twardego, przez co nie ulega on uszkodzeniu – teraz, w czasie dominacji dysków SSD rozwiązanie mniej potrzebne, ale wielokrotnie uratowało „życie” niejednemu użytkownikowi).


Linią biznesową ThinkPad’a jest seria T, zapisywana jako Txxx  (np. T440, T480, T560).


Co oznaczają kolejne cyferki:

  •  pierwsza cyfra to przekątna ekranu 4-14 cali, 5-15,6 cala
  • drugie dwie to generacja procesora – 40 to procesor 4 generacji, 50 to procesor 5 generacji  itd.


Przykładowo Lenovo ThinkPad T480 to laptop z ekranem 14” i procesorem 8 generacji (Win 11 na pewno na nim ruszy), a Lenovo ThinkPad T560  to laptop z ekranem 15,6” i procesorem 6 generacji.

Seria T miała też swoje warianty np. literka S po oznaczeniu to Slim, w cieńszej obudowie (np. T430 i T430S), w miarę wzrostu wersji o literce S „zapominano” i wszystkie wersje były Slim. Można też spotkać się z literką P czyli Power (np.  T450P).
Oczywiście seria T nie wyczerpuje wszystkich modeli laptopów produkowanych przez Lenovo, mamy jeszcze kilka innych serii. Wspomnieć należy jeszcze o:

  • Seria L, Seria W i Seria P – stacje robocze o zwiększonej dużej wydajności
  • Seria SL  – ekonomiczna seria przeznaczona dla małego biznesu, taka „okrojona” Seria T
  • Seria Edge – najprostsze notebooki do użytku domowego, istnieje też seria IdeaPad – laptopów o podobnym zastosowaniu nie należąca do ThinkPadów
  • Seria X1 (X1 Extreme, X1 Carbon, X1 Yoga) – multimedialne laptopy o dużej wydajności do domu i biura, Carbon o wzmocnionej obudowie, Yoga to laptop „2 w 1” z ekranem dotykowym obracanym o 180 stopni
  • Lenovo Legion – seria laptopów gamingowych, w których producent nie używa już określenia ThinkPad.


Jeśli jesteś zainteresowany zakupem poleasingowego Lenovo ThinkPad’a, zapewniamy, że nasze propozycje nie odbiegają jakościowo od najnowszych modeli Lenovo, są w 100% sprawne i posiadają roczną gwarancję. Jedyne co je różni, to cena, która może być ułamkiem ceny nowego modelu, o podobnych parametrach. Nasza oferta zmienia się często, nie zwlekaj z zakupem, żeby nie przegapić specjalnej okazji.

Jaki kupić komputer dla seniora? 0
Jaki kupić komputer dla seniora?

Mitem jest, że osoby starsze nie radzą sobie z najnowszymi technologiami, bo dziś seniorzy z entuzjazmem podchodzą do komputerów. Są świadomi faktu, że muszą być na bieżąco z cyfrowym światem, aby pozostać w kontakcie z bliskimi, szukać informacji, robić zakupy online lub po prostu grać w pasjansa. Laptop dla seniora musi jednak spełniać określone wymagania, obsługa urządzenia czy ekran powinny być dostosowane do ich możliwości. Starsze pokolenie potrzebuje urządzeń intuicyjnych o wysokiej jakości, trwałych, wydajnych i oszczędnych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium