Tanie laptopy i komputery do nauki zdalnej

Tanie laptopy i komputery do nauki zdalnej. Gdzie i jak je wybrać? I dlaczego nie warto inwestować w nowe urządzenia? 

Tanie laptopy i komputery do nauki zdalnej

Aby zdalna nauka mogła być efektywna, potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz urządzenia, za pośrednictwem których będzie prowadzona. Urządzeniami tymi są laptopy i komputery dostosowane do dość specyficznych wymagań, a jednocześnie na tyle tanie, aby mógł sobie na nie pozwolić każdy uczeń i nauczyciel. Gdzie można znaleźć tego rodzaju urządzenia? Co wyróżnia je spośród innych komputerów i laptopów dostępnych na polskim rynku? 

O czym należy pamiętać, wybierając komputer lub laptop przeznaczony do nauki zdalnej? 

Przy wyborze urządzenia odpowiedniego do nauki zdalnej, w pierwszej kolejności należy rozstrzygnąć, czy ma być to tradycyjny komputer stacjonarny, czy laptop. Każdy z nich ma swoje zalety, ale ma też wady, które warto wziąć pod uwagę.

 1. Komputer do nauki zdalnej to rozwiązanie standardowe, które:
 • gwarantuje łatwość obsługi,
 • sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy podczas nauki,
 • może być szybko wzmocnione przez zamontowanie nowych podzespołów. 

Jego największą wadą są dość spore gabaryty i praktycznie zerowa mobilność.

 1. Laptop do nauki zdalnej bardzo zyskał na popularności, ponieważ:
 • jest niewielki i może być łatwo przenoszony,
 • można na nim pracować praktycznie w dowolnymi miejscu,
 • posiada wbudowaną kamerę, która podczas nauki prowadzonej zdalnie często się przydaje. 

Podstawową wadą laptopa jest to, iż sprzyja on przyjmowaniu nieprawidłowej, obciążającej kręgosłup pozycji, a dodatkowo nie pozostawia wielu możliwości na przekonfigurowanie go w mocniejsze urządzenie. 

 

Czym powinny się charakteryzować dobre komputery i laptopy do nauki zdalnej? 

Aby prowadzona zdalnie nauka mogła przebiega sprawnie i dawała efekty porównywalne z zajęciami odbywającymi się w sposób tradycyjny, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie muszą mieć dostęp do odpowiednich narzędzi (oprogramowania), a przede wszystkim sprzętu spełniającego minimum wymogów. Co to za wymogi? 

Aby komputer lub laptop mógł zapewnić efektywną zdalną naukę, musi on spełniać następujące warunki:

 1. Zapewniać odpowiednio dobre połączenie z internetem i szybkość jego przeglądania.
 2. Obsługiwać niezbędne do nauki zdalnej programy szkolne lub pomocnicze (na czele z nowoczesnym systemem operacyjnym).
 3. Współpracować z urządzeniami ważnymi podczas nauki zdalnej, takimi jak kamera, słuchawki wraz z mikrofonem, drukarka oraz skaner. 

Oprócz tego należy pamiętać również o tym, że komputery dla nauczycieli do nauczania zdalnego muszą posiadać wystarczającą moc, by poradzić sobie z wykonywaniem wielu zadań jednocześnie i zapewniać pracę bez zakłóceń przez cały czas trwania zajęć. Jeśli zaś chodzi o komputery dla uczniów do nauki zdalnej, to tu warto również zadbać o to, aby posiadały wystarczająco dużo miejsca na dysku. Programy do nauki zdalnej mogą bowiem wymagać go całkiem sporo, zwłaszcza że oprócz nich trzeba będzie znaleźć również miejsce na zadania, wypracowania, a w przyszłości zapewne także na podręczniki w formie elektronicznej. 

 

Dlaczego poleasingowe komputery i laptopy do nauki zdalnej są najlepszym rozwiązaniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli? 

Dość niespodziewanie dla nas wszystkich znaleźliśmy się nagle w świecie, w którym nauka prowadzona zdalnie stała się nie tylko normą, ale wręcz administracyjnie przykazanym obowiązkiem. Bardzo szybko okazało się, że nie wszyscy byli do tej sytuacji właściwie przygotowani. Braki w niezbędnym oprogramowaniu, a przede wszystkim w odpowiednim sprzęcie, stanęły na przeszkodzie wielu uczniom i nauczycielom. Wizja zakupu nowego sprzęgu komputerowego mogła podziałać przytłaczająco, zwłaszcza że obowiązujące w sklepach ceny zdają się przeczyć ogólnokrajowej solidarności i zrozumieniu dla osób znajdujących się w tej trudnej sytuacji. Na szczęście nie wszędzie. 

Tanie komputery do nauki zdalnej oferowane są w całkiem sporej liczbie przez dostawców sprzętu poleasingowego. W sklepach tych znaleźć można komputery w niezwykle atrakcyjnych cenach – sporo niższych, niż oferowane przez pozostałych dostawców – które ponadto swoją jakością w niczym nie ustępują urządzeniom fabrycznie nowym. Przykładem choćby oferowane przez nasz sklep, device.pl, poleasingowe komputery PC. 

W tych samych miejscach znaleźć można również tanie laptopy do nauki zdalnej, które – podobnie jak komputery poleasingowe – oprócz ceny posiadają jedną ogromną przewagę nad każdym nowym sprzętem komputerowym. A przewagą tą jest fakt, iż zostały one już wielokrotnie sprawdzone pod kątem wszelkich błędów i usterek, a jeśli takowe wykryto, usunięto je jeszcze przed ponownym trafieniem urządzenia do sprzedaży. Dokładnie tak było też w przypadku naszych poleasingowych laptopów, o czym przekonało się już wielu zadowolonych klientów. 

Z opisanych wyżej powodów tanie, poleasingowe komputery i laptopy doskonale sprawdzają się jako urządzenia do nauki zdalnej zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Są niedrogie, mocne i niezawodne. Czego chcieć więcej? 


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Powiązane artykuły

Laptopy poleasingowe HP EliteBook – jaki wybrać?
HP EliteBook to seria laptopów wysokiej klasy, która powstałą głównie z myślą o biznesie, w którym liczy się styl i t...
Przeczytaj
Jaki wybrać komputer do gier i filmów?
Najnowsze gry i filmy w wysokiej rozdzielczości stają się coraz większym wyzwaniem dla naszych komputerów. Oczywiście...
Przeczytaj
Tani laptop do przeglądania internetu
Czy istnieje coś takiego, jak „dobry, tani laptop”? Ku zaskoczeniu zapewne wielu osób, tak! Może nie będzie to demon ...
Przeczytaj